Volite druženja, uživanje u različitim pićima koja nužno ne moraju biti alkoholna. Znate li koje se piće toči u koju vrstu čaša i koliko vam je različitih oblika čaša zapravo potrebno? Odgovor na ovo pitanje daje ova tema.
Kako biste dobili pravi odgovor na pitanje kojih pet čaša morate imati u svom domu krenite s bazom. Za vodu, limunadu, sok ali i manji koktel potrebna vam je klasična staklena čaša. Stručno se naziva lowball čaša.
Suprotno klasičnoj staklenoj čaši je highball čaša koja ima zapreminu dva decilitra i širu, stabilnu nogu koja je srednje visine. Ovaj tip čaše je odličan za posluživanje kombinacija žestokog alkohola, soka i pjenušca.
Čaša za vino nije nužno jedna vrsta čaše. Posebno jer ne postoji jedna vrsta vina koje se može poslužiti. Napravite bazu kvalitetnih čaša za bijelo ili crveno vino, za pjenušac ili desertno vino. Kako biste omiljeno vino poslužili u pripadajuće čaše evo što morate znati- Za bijela vina nabavite čaše srednje širine gornjeg dijela, a za crno vino popularne balon čaše sferičnog i zaobljenog oblika koje omogućuje prozračivanje i oslobađanju crnog vina. Bez obzira koje vino više volite uvijek imajte bare šest čaša za crno i šest za bijelo vino.
Bez obzira jeste li pivopija ili ne svakako nabavite set čaša za pivo iako postoji teorija da se pivo može piti iz svih vrsta staklenih čaša. Kako izgledaju tipične čaše za pivo? U odnosu od čaša za duga pića, čaše za pivo su veće, najčešće od pola litre, tanke na dnu i šire prema vrhu. Čaša za pivo može biti i klasična krigla.
Što je kuhinja bez seta čaša za pjenušac?! Čaše za sva pjenušava vina dijele se na dvije vrste čaše – champagne coupe/plitka čaša širokog okvira, flauta čaša/visoka i uska čaša koja čuva suštinske mjehuriće šampanjca.
Foto: Pexels