Znate li onaj osjećaj kad izađete iz kazališta smijući se forama iz predstave, iskreno žaleći što je već kasno i što ne možete zvati prijatelje i reći im da obavezno, ali obavezno pogledaju tek odgledanu predstavu?! E upravo tu emociju daje nova hit predstava Glumačke družine Histrion Na parove razbroj s’ koja je premijerno izvedena u petak, kad su i službeno počeli XIII Gumbekovi dani u Histrionskom domu!
Predstava otkriva četiri, zapravo pet potpuno unikatnih parova koji otkrivajući detalje iz svojih odnosa pričaju priču o različitosti i želji da ne ostarimo sami. Tako Ana-Marija Percaić i Hrvoje Klobučar utjelovljuju par kojeg je spojila ‘dating aplikacija’, potom pokazuju odnos ocvalog gay-a i njegove tajnice, treća priča u fokus stavlja netom rastavljeni par koji odlučuje zajedno provesti godišnji odmor i na kraju je u fokusu mladenka koja se udaje treći put… Kroz sve četiri priče i Ana i Hrvoje glumački briljiraju opuštajući publiku, tjerajući je u ekstazu smijeha te otkrivajući paralelno i petu priču koja je njihova privatna i najdublja. Naime Ana i Hrvoje su par i u svakodnevnom životu, a da su dobro odabrali jedno drugog pokazuje neverbalna podrška na sceni i nevjerojatna sreća zbog zajedničkog uspjeha.
Režiser predstave je Ivan-Goran Vitez, a predstavu u ovom mjesecu možete pogledati i u subotu 19.12. na zatvaranju Gumbekovih dana. Naravno i na redovnom programu Histrionskog doma.
Ne bojte se odlaska u kazalište, jer ono je ovih dana jedino mjesto na kojeg ulazite s brigama, a izlazite iz njega rasterećeni, bez stresa, uživajući u lakoći vlastitog postojanja!
Alma Premerl Zoko
Foto: Nikola Zoko













