Kupili ste prstenje, iznajmili vjenčanicu snova i kupili svadbeno odijelo, dogovorili bend, pronašli idealno mjesto za zabavu. Sada su još ostale sitnice… Poput dekoriranja sale u kojoj će se svadba održati. Koliko vam je novca za to ostalo? Ukoliko je odgovor malo, ne brinite. Evo nekoliko zanimljivih načina kako dekorirati stolice i stolove bez da potrošite malo bogatstvo.
• Imate li lampice s novogodišnje jelke, koristite ih za stol mladenaca. Aranžirajte ih tako da ih umotate u prozračnu i prozirnu tkaninu (poput tila kojem je metar 20-tak kuna) i stavite po sredini stola. Stolice ukrasite velikim bijelim mašnama od krepa (jedna rola krep papira košta 10-tak kuna, a iz jedne role možete napraviti 7 širokih traka koje ćete zavezati u mašnu).
• Umjesto klasičnih cvjetnih aranžmana, stolove možete ukrasiti i plutajućim laticama ruže i malim lučicama koje će označiti početak svadbene svečanosti.
• Ukoliko se uskoro udajete, još se možete poigrati jesenjim ugođajem. Stolove možete ukrasiti velikim raznobojnim listovima koji mogu služiti kao podmetači za čaše. Dodatno, pojačajte dojam mašnama na stolicama u kojima će biti zataknuto lišče.
• Tko kaže da na stolovima mora biti cvijeće. Nabavite tegle kojima ćete skinuti etikete i napunite ih šarenim bombonima, lizaljkama… Nečime što može biti zanimljivo gostima, ali i lijep šareni ukras.
Savjet više:
Zovete li na vlastito vjenčanje užu obitelj i prijatelje s kojima se često vidite ili družite, njihove fotografije složite u zanimljiv mozaik koji će se nalaziti ispred ulaska u salu. Umjesto klasičnih imena tko s kime sjedi za stolom, pokažite to fotografijama koje naravno ne trebaju biti niti ozbiljne, niti svježe. Što su starije i snimljene u posebnim prigodama to je dojam bolji.




